|
|
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Colour | Silver Gray |
| Production Process | Centrifugal Cast Process |
| Surface Treatment | Finish Machined |
| Usage | Valves, Grinding |
| Tensile Strength | 420 Min (N/mm²) |
| Sizes Available | Dia. 50mm - 1500mm |
| Working Temperature | 400℃ - 1200℃ |
| Size | OD226 * ID184 * 2940mm |
| Machining | CNC |
| Module Of Gear | 8 - 60 |
|
|
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Colour | Silver Gray |
| Production Process | Centrifugal Cast Process |
| Surface Treatment | Finish Machined |
| Usage | Valves, Grinding |
| Tensile Strength | 420 Min (N/mm²) |
| Sizes Available | Dia. 50mm - 1500mm |
| Working Temperature | 400℃ - 1200℃ |
| Size | OD226 * ID184 * 2940mm |
| Machining | CNC |
| Module Of Gear | 8 - 60 |